• امنیت مهمترین قانون زندگی است
  • رزومه ارتباط نماگستر

دوربین مدار بسته بیسیم

خانه دوربین مدار بسته بیسیم

دوربین مدار بسته بیسیم

دوربین مدار بسته بیسیم

در این مقاله به بررسی و معرفی دوربین های مدار بسته بیسیم و نصب دوربین های مدار بسته بیسیم و انواع دوربین های مدار بسته بیسیم خواهیم پرداخت .

دوربین مدار بسته بیسیم مانند تمام دوربین مدار بسته به دو دسته آنالوگ  و دیجیتال تقسیم می شوند که از نظر تکنولوژی به یکدیگر متفاوت اند. که در این مقاله به شرح آنها خواهیم پرداخت.
دوربین های مدار بسته بیسیم آنالوگ برای انتقال تصاویر ابتدا سیگنال های تصاویر را به سیگنال های رادیوی تبدیل می نماید. فرکانس های خروجی دوربین مدار بسته آنالوگ بیسیم به میزان برد آنها رابطه مستقیم دارد.
دوربین مداربسته بیسیم
شاید این سوال در ذهن شما پیش آید چرا با توجه به راحتی نصب  و ارزان بودن دوربین مدار بسته بیسیم این دوربین ها بسیار کم نصب می شوند؟
بهتر است این سوال را این گونه پاسخ داد که این دوربین با اشکالاتی زیادی مواجه هستند زیرا سگینال های این دوربین ها به نویز های الکترومغناطیسی و شرایط محیط پیرامون آن به شدت حساس هستند یعنی اگر موانع بین گیرنده و دوربین مدار بسته بیسیم زیاد باشد یا حتی اگر هوا مرطوب باشد سیگنال ها به شدت افت می کنند. علت بعدی که شاید تاثیری به سزای در این جریان داشته باشد این است که شرکت های معتبر در حوزه دوربین مداربسته  تمایل کمی به تولید دوربین های بیسیم دارند
دوربین مدار بسته بیسیم دیجیتال
انتقال تصاویر در اینگونه دوربین ها به واسطه تکنولوژی وای فای می باشد.تکنولوژی وای فای این امکان را فراهم می کند که حجم زیادی از اطلاعات  با سرعت بالا انتقال پیدا کنند. اما فرستنده های دوربین های مدار بسته بیسیم دیجیتال نسبت به فرستنده دوربین های مدار بسته بیسیم آنالوگ نسبت به نویز و شرایط محیطی حساسیت کمتری دارند
حال شاید دوباره این سوال در ذهن شما پیش آید که چرا با توجه به راحتی نصب  و نداشتن مشکلات دوربین مدار بسته بیسیم آنالوگ از دوربین های  مدار بسته بیسیم دیجیتال بسیار کم استفاده می شود؟
پاسخ این سوال را این گونه شروع می کنیم دوربین های مدار بسته بیسیم دیجیتال که دارای آنتن وای فای هستند برد آنها برای انتقال اطلاعات کم می باشد و برای از بین بردن این مشکل نیاز به آنتن های دیجیتال حرفه ای می باشد که پر هزینه هستند. و از طرف دیگر باز هم برند های معتبر این گونه دوربین ها را تولید نمی کنند و متاسفانه تنها دوربین های بی سیم قابل دسترسی در بازار ایران دوربین های با برندهای ناشناخته است که معمولا عمر مفید بالایی نیز ندارند. به همین دلیل دوربین های بیسیم از ثبات زیادی برخوردار نمی باشند.