• امنیت مهمترین قانون زندگی است
  • رزومه ارتباط نماگستر

آموزش انتقال تصویر بدون ip ثابت

خانه آموزش انتقال تصویر بدون ip ثابت

آموزش انتقال تصویر بدون ip ثابت

آموزش انتقال تصویر بدون ip ثابت

در این مقاله به آموزش انتقال تصویر بدون ip ثابت از طریق سایت dyndns

آموزش انتقال تصویر بدون ip ثابت یکی از مقالات کاربردی می باشد زیرا در بعضی اوقات که به اینترنت با IP  ثابت دسترسی نمی توان داشت می بایست از روش های که با IP غیر ثابت استفاده نمود. بیشتر کاربران سیستم‌های نظارت تصویری تمایل دارند که بتوانند تصاویر ضبط شده از دوربین‌ های مدار بسته را از راه دور و از طریق اینترنت مشاهده کنند. برای تحقق این موضوع، به امکان اتصال به اینترنت پر سرعت در مکان قرار گیری تجهیزات نظارتی و کاربر، نیاز داریم. اگر شما از طریق کابل و یا IDSL به اینترنت دسترسی داشته باشید، سرویس‌ دهنده اینترنت (ISP) یک IP استاتیک یا پویا به شما اختصاص می‌دهد.
IP آدرس استاتیک: اگر سرویس‌ دهنده‌ اینترنت برای هر بار اتصال شما به اینترنت از طریق کابل و یا مودم IDSL از یک آدرس IP ثابت استفاده کند، از نوع استاتیک خواهد بود.
IP آدرس پویا: زمانی که سرویس‌ دهنده یا ISP آدرس آی پی را برای هر بار اتصال به اینترنت تغییر دهد، از نوع پویا استفاده کرده است.
اگر برای ارتباط با دوربین مدار بسته و یا DVR از آدرس IP ثابت استفاده کنید، می‌توانید همیشه به کمک همان IP به سیستم نظارتی خود وصل شوید. ولی استفاده از آدرس IP پویا کمی پیچیده است به‌خصوص اگر دستگاه نظارتی شما از DDNS پشتیبانی نکند؛ زیرا زمان تغییر آدرس از سمت ISP هیچ‌گاه مشخص نیست. DDNS سرویسی است که آدرس آی پی پویایی که از طرف سرویس‌دهنده اینترنت برای دستگاه ارسال می‌شود را به یک شناسه‌ ثابت تبدیل می‌کند. یکی از محبوب‌ترین ارائه‌دهندگان سرویس DDNS، وب سایت dyndns.com است که برای استفاده محدود خوشبختانه برای همه رایگان است.
آموزش انتقال تصویر بدون ip ثابت
بعضی از دستگاه‌های نظارتی و دوربین‌ های مدار بسته‌ شبکه، از DDNS یا DNS پویا پشتیبانی می‌کنند. به این معنا که شرکت سازنده‌ی DVR یا دوربین مدار بسته نام هاستی در اختیار شما قرار می‌دهد که بتوانید به‌صورت رایگان به دوربین‌های امنیتی و یا کل سیستم نظارتی دسترسی داشته باشید. نام هاست یک شناسه است که به دستگاه متصل به شبکه نسبت داده می‌شود تا بتوان به‌آسانی از طریق شبکه به دستگاه دسترسی داشت.
اگر دستگاه DVR یا دوربین مدار بسته از DNS پویا پشتیبانی نکند، می‌توانید بعد از ثبت‌نام در یک سرویس DDNS، یک نام هاست ایجاد کنید. با استفاده از روتری که DDNS را پشتیبانی کند تنظیمات مربوط به DDNS شامل نام کاربری، رمز ورود و نام هاست را وارد کنید. از این پس هر زمان آدرس آی پی توسط سرویس‌ دهنده اینترنت تغییر کند، روتر از طریق ارسال آی پی جدید به سرویس DDNS اطلاع‌رسانی می‌کند. پس از طریق نام هاست به دستگاه DVR یا دوربین مدار بسته، به کمک اینترنت متصل شوید.
جهت خرید دوربین مداربسته و اطلاع از قیمت دوربین مداربسته به فروشگاه ارتباط نماگستر مراجعه کنید و جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به انتقال تصویر مقالات ما را دنبال کنید .