• امنیت مهمترین قانون زندگی است
  • رزومه ارتباط نماگستر

اجزای اصلی دوربین مدار بسته شبکه

خانه اجزای اصلی دوربین مدار بسته شبکه

اجزای اصلی دوربین مدار بسته شبکه

اجزای اصلی دوربین مدار بسته شبکه

در این مقاله به معرفی اجزای اصلی دوربین مدار بسته شبکه و NVR یکی دیگر از اجزای اصلی دوربین مدار بسته شبکه پرداخته خواهد شد

اجزای اصلی دوربین مدار بسته شبکه با WebCam و سیستم دوربین مدار بسته‌ آنالوگ تفاوت دارد. WebCam به کمک کابل USB به کامپیوتر متصل می‌شود و دوربین مدار بسته‌ آنالوگ نیز به‌ وسیله کابل کواکسیال (Coax) با سرور خود ارتباط برقرار می‌کند. دوربین‌های مدار بسته‌ شبکه به همان روش کامپیوتر، به شبکه متصل می‌شوند. هر دوربین تحت شبکه یک کامپیوتر دارای Cpu و حافظه به شمار می‌آید که تصاویر را از سنسورهای CCD یا CMOS به سمت کاربر و سرویس دهنده‌ی ویدیویی IP ارسال می‌کند.
اجزای اصلی دوربین مدار بسته شبکه
 بنابراین اجزای اصلی دوربین مدار بسته شبکه ، دوربین یا دوربین‌های مدار بسته‌ شبکه و کابل شبکه می‌باشند.
یکی دیگر از اجزای اصلی دوربین مدار بسته شبکه سرور شبکه‌ ویدیویی یا سرویس‌ دهنده‌ ویدیویی IP است. هدف از سرور ویدیویی انتقال سیگنال‌های ارسالی از سمت دوربین مدار بسته از طریق کابل، برای انتشار بر روی شبکه‌ IP است. سرویس ‌دهنده‌ ویدیویی IP مجهز به نرم‌ افزاری است که به کاربران اجازه‌ دسترسی به دوربین‌ها را می‌دهد. این دسترسی از طریق مرورگرهای اینترنتی استاندارد موجود بر روی کامپیوترها امکان‌پذیر می‌شود. برخی سرورها به شما اجازه‌ می‌دهند تا از طریق نرم‌ افزار NVR به دوربین‌های خود متصل شوید.
NVR یکی دیگر از اجزای اصلی دوربین مدار بسته شبکه
 NVR (Network Video Recorder) نرم‌ افزاری است که ویدیوهای دریافتی از دوربین‌های مدار بسته تحت شبکه را به فرمت دیجیتال، در حافظه از نوع مشخص (کارت حافظه SD، فلش و…) ذخیره می‌کند. NVR به سخت‌ افزار اختصاصی برای ضبط نیاز ندارد. بنابراین برای پشتیبان‌ گیری از تصاویر ضبط ‌شده توسط دوربین مدار بسته می‌توان از حافظه‌ مربوط به NVR استفاده برد. حجم این حافظه قابل‌ محاسبه می‌باشد.
یکی دیگر از اجزای اصلی دوربین مدار بسته شبکه منبع تغذیه است. دوربین‌ مدار بسته‌ IP که از قابلیت تغذیه از شبکه، برخوردارند، به کمک انژکتور انرژیِ مورد نیاز خود را از طریق کابل شبکه دریافت می‌کنند. استفاده از کیت ژنراتور برای شبکه‌های بی ‌سیم مزایای زیادی دارد.