• امنیت مهمترین قانون زندگی است
  • رزومه ارتباط نماگستر

ارائه خطوط اینترنتی بدون محدودیت مکان

خانه ارائه خطوط اینترنتی بدون محدودیت مکان

ارائه خطوط اینترنتی بدون محدودیت مکان

ارائه خطوط اینترنتی بدون محدودیت مکان

ارتباط نما گستر نماینده فروش ارائه خطوط اینترنتی بدون محدودیت مکان در این مقاله به توضیح انواع کامل خطوط اینترنتی از جمله خطوط آنالوگ معمولی و خطوط ADSL و خطوط E1 و خطوط Wireless ,خواهد پرداخت .

خطوط آنالوگ معمولی:
منظور از این خطوط همان خطوط تلفنی معمولی می باشد. نرخ انتقال Data توسط این خطوط حداکثر 33.6 Kb/s می باشد. استفاده از این خطوط برای اتصال به اینترنت در کشورمان بسیار رایج می باشد.

خطوط T1:
نام خطوط مخابراتی مخصوصی است که در آمریکا و کانادا ارائه می شود. بر روی هرخط T1 تعداد 24 خط تلفن معمولی شبیه سازی می شود. هر خط T1 می تواند حامل1.5 MB/s پهنای باند باشد.

خطوط E1:
نام خطوط مخابراتی مخصوصی است که در اروپا و همچنین ایران ارائه می شود. بر روی هر خط E1 تعداد 30 خط تلفن معمولی شبیه سازی می شود. هر خط E1 می تواند حامل 2 MB/s پهنای باندباشد.نرخ انتقال Data توسط این خطوط جهت مودمهای ارائه شده در ایران حداکثر 56 Kb/s می باشد.که البته در صورت فراهم نمودن مودمهای سریعترکاربر میتواند برابر سرعت مودم خود دیتا را دریافت نماید.
مشخصه این سیستم پیش شماره متفاوت آنها نسبت به خطوط عادی میباشد.

خطوط ISDN :
اساس طراحی تکنولوژی ISDN به اواسط دهه 80 میلادی باز میگردد که براساس یک شبکه کاملا دیجیتال پی ریزی شده است .در حقیقت تلاشی برای جایگزینی سیستم تلفنی آنالوگ با دیجیتال بود که علاوه بر داده های صوتی ،داده های دیجیتال را به خوبی پشتیبانی کند. به این معنی که انتقال صوت دراین نوع شبکه ها به صورت دیجیتال می باشد . در این سیستم صوت ابتدا به داده ها ی دیجیتال تبدیل شده و سپس انتقال می یابد .
ISDN به دوشاخه اصلی تقسیم می شود . N-ISDN و B-ISDN . B-Isdn بر تکنولوژی ATMاستوار است که شبکه ای با پهنای باند بالا برای انتقال داده می باشد که اکثر BACKBONE های جهان از این نوع شبکه برای انتقال داده استفاده می کنند( از جمله شبکه دیتا ایران ) .
نوع دیگر B-ISDN یا ISDN با پهنای باند پایین است که برای استفاده های شخصی طراحی شده است . در
N-ISDN دو استاندارد مهم وجود دارد. BRI و PRI . نوع PRI برای ارتباط مراکز تلفن خصوصی (PBX ) ها با مراکز تلفن محلی طراحی شده است . E1 یکی اززیر مجموعه های PRI است که امروزه استفاده زیادی دارد . E1 شامل سی کانال حامل (B-Channel ) و یک کانال برای سیگنالینگ ( D-Channel) میباشد که هرکدام 64Kbps پهنای باند دارند .
بعد از سال 94 میلادی و با توجه به گسترش ایتنرنت ، از PRI ISDN ها برای ارتباط ISP ها با شبکه PSTN استفادهشد که باعث بالا رفتن تقاضا برای این سرویس شد. همچنانکه در ایران نیز ISPهایی که خدمات خود را با خطوط E1 ارایه می کنند روز به روز در حال گسترشاست .
نوع دیگر ISDN، BRIاست( نوعی که در کیش از آن استفاده شده )که برای کاربران نهایی طراحی شده است. این استاندارد دو کانال حامل 64Kbpsو یک کانال برای سیگنالینگ با پهنای باند 16kbps را در اختیار مشترک قرارمی دهد .این پهنای باند در اواسط دهه 80 میلادی که اینترنت کاربران مخصوصیداشت و سرویسهای امروزی همچون HTTP ، MultiMedia ، Voip و .... به وجودنیامده بود ، مورد نیاز نبود همچنین برای مشترکین عادی تلفن نیز وجود یکارتباط کاملا دیجیتال چندان تفاوتی با سیستمهای آنالوگ فعلی نداشت و بههمین جهت صرف هزینه های اضافی برای این سرویس از سوی کاربران بی دلیل بودو به همین جهت این تکنولوژی استقبال چندانی نشد . تنها در اوایل دهه 90بود که برای مدت کوتاهی مشترکین ISDN افزایش یافتند . پس از سال 95 نیز باوجود تکنولوژیهایی با سرعتهای بسیار بالاتر مانند ADSL که سرعتی حدود8Mb/sبرای دریافت و 640Kb/s را برای دریافت با هزینه کمتر از ISDN در اختیارمشترکین قرار میدهد ، انتخاب ISDN از سوی کاربران عاقلانه نبود.
درحقیقت می توان گفت کهISDN BRI تکنولوژی بود که در زمانی به وجود آمد که نیازی به آن نبود و زمانی که به آن نیاز احساس می شد ، با تکنولوژیهای جدید تری که سرعت بالاتر و قیمت بیشتر داشتند جایگزین شده بود .

Leased Line یا Digital Subscriber Line یا DSL :
خطی است که بصورت نقطه به نقطه دو محل را به یکدیگر متصل می کند که از آن برای تبادل Dataاستفاده می شود. این خط دارای سرعت بالایی برای انتقال Data است. نکته قابل توجه این که در دو سر خط Leased باید مودمهای مخصوصی قرار داد.

خط Asynchronous Digital Subscriber Line یا ADSL :
همانند خطوط DSL بوده با این تفاوت که سرعت انتقال اطلاعات آن بیشتر است.

Wireless:
یک روش بی سیم برای تبادل اطلاعات است. در این روش از آنتن های فرستنده و گیرنده در مبدأ و مقصد استفاده می شود. این آنتن ها باید رو درروی هم باشند. برد مفید این آنتنها بین 2 تا 5 کیلومتر بوده و در صورتاستفاده از تقویت کننده تا 20 کیلومتر هم قابل افزایش است. از نظر سرعت انتقال Data این روش مطلوب بوده اما بدلیل ارتباط مستقیم با اوضاع جوی وآب و هوایی از ضریب اطمینان بالایی برخوردار نیست.

LeasedModem :
به مودم هایی گفته می شود که در دو طرف خط Leased قرار می گیرند.از جمله این مودم ها می توان به Patton , Paradyne , WAF , PairGain ,Watson اشاره کرد.
از میان انواع مودم های Leased مدل Patton در کشورمان رایج تر بوده و دارای مدلهای زیر است:

1092A (Upto 128Kb/s) , 1088C ( Upto 2Mb/s) و 1088i (Upto 2Mb/s)

مدل 1088i مودم/ روتر بوده و برای کار Bridge بیشتر استفاده می شود.

ChannelBank: دستگاهی است که از آن برای تبدیل خطوط E1 به خطوط تلفن معمولی و بالعکس استفاده می شود.

انواع Modem
مودمها دارای انواع مختلفی هستند که مهمترین آنها عبارتند از:

1- Analog Modems:
از این مودمها برای برقراری ارتباط بین دو کامپیوتر(User و ISP) از طریق یک خط تلفن معمولی استفاده می شود. انواع گوناگون نیاز این نوع مودم در بازار یافت می شود که برخی از آنها عبارتند از: Acorp, Rockwell , Dlink و ... .

2- Leased Modems:
استفاده از این مودم ها در دوسر خط Leased الزامی است. مدلهای معروف این نوع مودم هاعبارتند از: Patton , Paradyne , WAF , PairGain , Watson

Satellite:
به معنای ماهواره می باشد. امروزه بسیاری از ماهواره ها خدمات اینترنت ارائه می کنند. برخی از آنها عبارتند از: Taicom , Sesat ,Telestar 12 , EuroAsia Sat
IntelSat 902 , France Telecom , ArabSat

Bandwidth:
به اندازه حجم ارسال و دریافت اطلاعات در واحد زمان Bandwidthگفته می شود. واحد اصلی آن بیت بر ثانیه می باشد. هنگامی یک ISP می خواهدپهنای باند خود را چه از طریق دیش و چه از طریق سایر روشها تهیه کند بایدمیزان پهنای باند درخواستی خود را در قراردادش ذکر کند. معمولا" پهنای باند برای ISPهای خیلی کوچک64KB/s است و برای ISPهای بزرگتر این مقدارافزایش می یابد و برای ISPهای خیلی بزرگ تا 2MB/s و حتی بیشتر هم می رسد.
پهنای باند بر دو نوع است:
1- Shared Bandwidth:
این نوع پهنای باند ارزان تر بوده و در آن تضمینی برای تأمین پهنای باند طبق قرارداد برای مشترک وجود ندارد. چراکه این پهنای باند بین تعداد زیادی ISP مشترک بوده و همگی از آن استفاده می کنند.بنابراین طبیعی است که ممکن است در ساعات پر ترافیک ISP نتواند از پهنای باند درخواستی خود بهره ببرد.
2- Dedicated Bandwidth:
این نوع پهنای باند گران تر بوده اما در آن استفاده از سقف پهنای باند در تمام ساعات شبانه روز تضمین شده است. زیرا پهنای باند بصورت اختصاصی به مشترکاختصاص یافته است.
Bandwidth Quality:
به معنای کیفیت پهنای باند می باشد.کیفیت پهنای باند به دو عامل زیر بستگی دارد:

1- Ping Time:
به مدت زمانی گفته می شود که یک Packet از ISP به مقصد یکHost قوی (مثلا" www.yahoo.com) در اینترنت ارسال شده و پس از دریافت پاسخ مناسب دوباره به ISP باز می گردد. هرچه این زمان کمتر باشد پهنای باند ازکیفیت بهتری برخوردار است.
2- Packet Loss:
هنگامی که یک Packet به اینترنت ارسال می شود ممکن است که بدلایل مختلف مفقود شده و یا از دستبرود. Packet Loss عبارت است از نسبت Packetهای از دست رفته و مفقود شده به کل Packetها. هر چه این نسبت کمتر باشد پهنای باند از کیفیت بهتری برخوردار است.