• رزومه ارتباط نماگستر

مزایای راه اندازی دیتا سنتر

خانه مزایای راه اندازی دیتا سنتر

مزایای راه اندازی دیتا سنتر

مزایای راه اندازی دیتا سنتر

در این مقاله به مزایای راه اندازی دیتا سنتر که شامل هزینه پایین تر و امنیت سرور و پایین آمدن ترافیک GATE WAY های مخابرات و استفاده بهینه از امکانات موجود می باشد .

پایین آمدن ترافیک GATE WAY های مخابرات ::
در حال حاضر بیش از 30 سرور در کشورهای غربی ( اکثرا کانادا و امریکا و انگلیس ) در اجاره شرکتهای ایرانی می باشد .ترافیک ماهانه هر سرور به طور میانگین 400گیگا بایت می باشد که در مجموع  ترافیک 12000گیگا بایت ترافیک به گیت وی های شبکه ی دیتا کشور وارد می کنند . در حقیقت کاربر ایرانی برای بازید از سایت ایرانی ، علاوه بر اینکه باعث  ترافیک گیت وی های مخابرات کشور می شود خود نیز متوسط زمان بیشتری را منتظر می ماند .
نکته جالب توجه این است طبق مصوبه ی  شورای  عالی انقلاب فرهنگی ، کلیه ی ISP ها باید سرویس خود را از شرکت مخابرات و یا شرکت های مورد تایید مخابرات ( ICPها ) دریافت کنند که این شرکتها نیز اکثرا به شبکه دیتا کشور متصل اند .
حال اگر مرکز داده در ایران تاسیس شود عملا زمان منتظر شدن برای باز شدن یکی از صفحات سایت  و ترافیک GAT WAY ها مخابرات از بین می رود .
استفاده بهینه از امکانات موجود :
 شرکت مخابرات ایران سرمایه گذاری عظیمی در بخش دیتا و اینترنت انجام داده است . خطوط فیبر نوری که در سراسر تهران و ایران نصب شده است پهنای باند بالای در اختیار گذاشته است .
در تهران یک حلقه با پهنای باند بیش از 622 مگا بایت بین 8 مرکز مخابراتی وجود دارد که عملا با پهنای چنین باندی می توان یک مرکز داده ای با استاندارهای جهانی را پیاده سازی کرد . تنها کافی است که دیتا سنتر مورد نظر را به یکی از مراکز اصلی این حلقه متصل گردد که در نتیجه با هزینه ی پایینی بتوان از امکانات موجود استفاده کرد .
هزینه ی پایین تر:
بیش از 50 درصد هزینه ی یک سرور اجاره ای در مرکز داده ی در خارج از کشور ، مربوط به هزینه ی پرسنل آن مرکز و همچنین اجاره نرم افزار نصب شده بر روی سرور می شود . با توجه به پایین بودن دستمزد متخصصین ایرانی نسبت به کشورهای غربی طبیعتا هزینه ی سرور در ایران بسیار پایین تر از معادل خارجی ان می باشد .
امنیت بیشتر برای سرور ها :
مطمئنا وقتی سرور داخل ایران باشد می توان از اطلاعات ان به شکل شایسته تری محافظت کرد .علاوه بر اطلاعات عموم مردم اطلاعات ویژه مربوط به سازمان ها و ادرات و شرکت های دولتی نیاز به حفاظت ویژه دارد قطعا حفاظت هم بیشتر امکان پذیر می باشد . مخصوصا زمان حملات هکری و یا مشکلات مشابه
جهت نصب و راه اندازی دیتا سنتر و خرید تجهیزات با کارشناس فنی ما تماس حاصل کنید تا هزینه راه اندازی دیتا سنتر و اطلاعات بیشتر را در اختیار شما قرار دهد .

دیگر مقالات ما را هم دنبال کنید :

برنامه ریزی سانترال با کامپیوتر
سانترال پاناسونیک

ارائه خطوط اینترنتی بدون محدودیت مکان

پانا پیام نرم افزار گزارشات سانترال پاناسونیک

سانترال پاناسونیک KX-NS500
لینک کردن دو دستگاه سانترال پاناسونیک توسط کارت PRI