• امنیت مهمترین قانون زندگی است
  • رزومه ارتباط نماگستر

عیب یابی دوربین مداربسته دید در شب

خانه عیب یابی دوربین مداربسته دید در شب

عیب یابی دوربین مداربسته دید در شب

عیب یابی دوربین مداربسته دید در شب

نگاهی به برخی از عواملی که بر روی عملکرد دوربین های مداربسته دید در شب تأثیر می گذارد و تعداد کمی از روشهای عیب یابی که شما می توانید آنها را در زمانی که دوربین مداربسته شما ضعیف است یا کار نمی کند

قبل از رفتن به سراغ عیب یابی , باید مطمئن شویم که دوربین مناسبی را برای کاربرد خود استفاده می کنید . در بیشتر اوقات , ما دوربین های مداربسته ای که در حال حاضر به سادگی نصب شوند به سختی پیدا می کنم که قابلیت ارائه عملکرد در شب با کیفت خوب را ندارند .
خرید یک دوربین مدار بسته با لنز مناسب , وضوح مناسب و قدرت مادون قرمز کافی  برای روشن کردن منطقهی تحت پوشش دوربین در تاریکی مطلق , خود یکی از موارد نگران کننده بشمار می آید . خرید یک دوربین مداربسته دید در شب ارزان که فقط به اندازه کافی خوب باشد ممکن است شمارا ناامید و یا حتی از خرید منصرف کند .
لنز
نگاهی به دفترچه لنز دوربین مداربسته خود بیاندازید تا مطمئن شوید که یک لنز مناسب یا دوربین مداربسته ای با لنز مناسب را  برای پوشش دادن منطقه ی مورد نظر خود انتخاب کرده اید .  حداقل و حداکثر طول و عرض فضایی که می خواهید مورد ضبط قار بگیرد را در نظر داشته باشید .
فاصله نور مادون قرمز
بعد از این که لنز مناسبی را انتخاب نمودید و یک احساس خوبی را نسبت به منطقه ای که دوربین مداربسته تحت پوشش قرار می دهد , داشتید , مشخصات مهم بعدی مربوط به محدوده نور مادون قرمز است . هر دوربین مداربسته ای باید خصوصیاتی در این مورد داشته باشد , به شما می گوییم که تقریبا در چه حد LED های مادون قرمز , تاریکی را روشن خواهد کرد .
لطفا توجه داشته باشید که انتخاب نهایی شما در دوربین مداربسته چیزی باید باشد که بیشتر از فاصله مورد نیاز را روشن نماید . همانطور که قبلا اشاره شد , به دنبال خوب بودن به اندازه کافی معمولا منجر به ناامیدی خواهد شد .
برای مثال , دوربین مداربستهTW-75  ما در محدوده ی نور ۴۰ فوت بسیار محبوب و مقرون به صرفه برای شما خواهد بود که برای اتاق های داخلی , گردشگاه ها و مکان های مشابه , عالی می باشد .این امر یک خرید هوشمندانه می تواند نباشد ولی با این حال , برای یک انبار یا کاربرد های دیگر , به خوبی پوشش فاصله طولانی تری از آن انتظار می رود .
اگر شما فواصل دورتری را درنظر دارید به نظر من چیزی که این فاصله را می تواند تحت پوشش قرار دهد ,چیزی شبیه به مدل TopVeiw  ما می باشد . این دوربین مداربسته دارای لنز ۵-۵۰mm  می باشد که به شما کمی کنترل بیشتری را روی میدان دید , بسته به نحوه گستردگی فاصله ای که می خواهید تحت پوشش قار دهید, می دهد .
کیفیت
بررسی هیچکدام از موارد بالا , درصورتی که یک دوربین مداربسته با کیفیت ویدئویی خوب نداشته باشید , اهمیت نخواهد داشت . شما باید قادر به ایجاد یک چهره و ویژگی های فیزیکی بر روی فیلم باشید , در غیر این صورت دوربین مداربسته تان بی ارزش خواهد بود .
بسته آنالوگ است , از شماره ی TVL دوربین مداربسته خود اطمینان حاصل نموده تا برای کاربرد شما مناسب باشد . رزولوشن پایین تر , مانند ۴۸۰TVL ,ممکن است برای کاربردهای داخلی کوتاه برد مناسب باشد , اما برای دوربین های مداربسته پوشش مناطق بزرگتر که در آن ممکن است نیاز به رزولوشن بالاتری برای تشخیص چهره و .. باشد ,حداقل ۶۰۰TVL باید باشد و آن هم باید آزموده شود . اگر آن هم به اندازه کافی خوب نبود , آنرا برگردانده و انتخاب بهتری را انجام دهید . چون ما درحال صحبت کردن در مورد ایمنی و حفظ اموال شما هستیم .
 
برای دوربین های مداربسته  تحت شبکه , با اندکی کار کردن بر روی فیلم شما بهترین شانس مطلق را در یک ماجرای جنایی , در شب و روز خواهید داشت . بعنوان مثال با مدل TopVeiw می توانید فیلم را تا ۱۳۰فوت روشن کرده و یک رزولوشن ۵مگاپیکسلی داشته باشید . که خیلی زیاد است .
 
آیا دوربین مداربسته IR من معیوب است ؟
 
اگر دوربین های مداربسته شما , پیش نیاز های فوق را داشته باشد , ممکن است مشکلی در رابطه با آنها داشته باشد . اجازه دهید یک سری مسائل مشترک را بررسی کنیم .
 
فازی یا ویدئو متمرکز
 
این امر برای تلفن های موبایل مانند مسئله لنز  ممکن است که نیاز به تنظیم داشته باشد و متمرکز شود . برای رفع این مشکل , حلقه فوکوس یا دستگیره بر روی دوربین را در مکانی قرار دهید و آن را تنظیم کنید تا زمانی که فیلم واضح تر شود .  اگر دوربین مداربسته لنز فوکوس ندارد , پس لنز ممکن است نیاز به تعویض / ثابت شدن داشته باشد . در این حالت با سرویس دهند یا سازنده برای کمک بیشتر تماس بگیرید .
 
دوربین مداربسته ویدئویی نویزدار
 
فیلمی مادون قرمز استه که اغلب با کیفیت پایین تر از مشخصه های ویدئویی در طول روز می باشد . به این ترتیب , مقدار کمی از این دانه دانه ها در فیلم طبیعی می باشد .اگر مقدار این دانه ها در فیلم زیاد باشد , با این اوصاف باز مطالعه کنید .
 
بسته به نوع دانه ها , سنسور دوربین مداربسته شما ممکن است بد باشد , ممکن است که سیستم شما اختلالات توانی را بگیرد , شما می توانید یک کابل ضعیف داشته باشید یا DVR شما ممکن است خراب باشد .
 
مطمئن شوید که هیچ یک از کابل های ویدئویی شما در کنار کابل برق , در هنگام اجرا نباشند .اگر بود , باید یک پلی و یا فضایی بین آنها ایجاد کنید , بنابراین آنها با هم در ارتباط نمی باشند .
 
اگر که این امر کمکی نمی کند , مطمئن شوید که تمام اتصالات در دوربین مداربسته و DVR امن هستند . اگر تمام دوربین های مداربسته بجز یکی به درستی کار می کنند ,در حال اجرا , یک کابل جدید را بطور مستقیم از دوربین مداربسته به DVR وصل کنید و چک کنید که دوباره همان مشکل پیش می آید یا نه . در صورتی که مشکل برطرف شد , اقدام به اتصال همان دوربین مداربسته به یکی دیگر از ورودی های DVR نمایید . اگر مشکل هم چنان باقی بود , اشتباهی در ورودی از DVR است (یا احتمال قفل سخت افزاری است ) . با سرویس دهنده یا تولید کننده برای دریافت خدمات موردنیاز خود تماس بگیرید .
 
در شب به خوبی نمی تواند ببیند
 
کیفیت دوربین مداربسته ممکن است در این زمینه ,در برابر برد مادون قرمز واقعی , تأثیر زیادی داشته باشد . اگر دوربین مدرابسته شما , منطقه ای که ادعا می گرد را در شب نشان نداد , با سرویس دهنده یا سازنده آن تماس حاصل فرمایید .اینکه آیا LED های بکار رفته در دوربین در حال کار هستند یا اینکه دوربین مداربسته فقط بصورت ارزان ساخته شده است , در این زمینه  لازم نیست که شما وقت خود را بیش از عیب یابی به هدر دهید .از سرویس دهنده خود جویا شوید و یا با مشاوران فروش فرانگرالکترونیک تماس بگیرید .
 
یک راه حل در این زمینه , اضافه کردن یک چراغ مادون قرمز مستقل اضافی به دوربین مداربسته است .این واحد منحصرا برای ارائه روشنایی در شب , برای دوربین های مداربسته ساخته شده است , و بسیار محبوب برای ارتقاء دوربین های مداربسته باکس قدیمی به مادون قرمز است .
منبع :
نویسنده :