• امنیت مهمترین قانون زندگی است
  • رزومه ارتباط نماگستر

دلایل استفاده از VOIP و تاثیر آن در رونق کسب و کار

خانه دلایل استفاده از VOIP و تاثیر آن در رونق کسب و کار

دلایل استفاده از VOIP و تاثیر آن در رونق کسب و کار

دلایل استفاده از VOIP و تاثیر آن در رونق کسب و کار

دوستان عزیز تا چه حد در مورد پروتکل ویپ (VOIP) می دانید؟ آیا تا کنون در مورد کاربرد ویپ در بیزینس چیزی شنیده اید؟ ایا با خدمات ویپ و سیستم ویپ در خدمات مخابراتی اشنایید

ویپ (VOIP) چیست؟
اصطلاح (VOIP) voice over internet protocol یک پیشرفت تکنولوژیکی است که برای شما این امکان را فراهم می کند تا با استفاده از اینترنت بتوانید تماس صوتی برقرار کنید. گاهی برخی از ارائه دهندگان سرویس ویپ، به شما اجازه می دهند تا تنها با افرادی که این سرویس را در اختیار دارند، ارتباط برقرار کنید. اما برخی دیگر از آن ها اجازه ی برقراری ارتباط با هرکسی را برای شما فراهم کرده اند، چه این سرویس را در اختیار داشته باشند و چه نداشته باشند. ارتباطی که برقرار می کنید می تواند یک ارتباط محلی یا ارتباطی بین المللی باشد. برای برقراری ارتباط و ایجاد ارتباط تلفنی از طریق ویپ (VOIP) می توانید از یک سیستم کامپیوتر و یا یک تلفن که به آداپتور ویپ مجهز باشد استفاده کنید.
دلایل استفاده از VOIP و تاثیر آن در رونق  کسب و کار
این سیستم پیشرفته ی تکنولوژیکی، دارای مزایای بسیار است. به همین دلیل بسیاری از صاحبان کسب و کار ترجیح می دهند که از ویپ (VOIP) برای رونق کسب و کار خود استفاده کنند. در ادامه به برخی از مهمترین مزایای استفاده از ویپ (VOIP) در کسب و کارهای مختلف اشاره خواهیم کرد.
ویپ (VOIP)
استفاده از تکنولوژی ویپ (VOIP) باعث افزایش تولید و بهره وری خواهد شد
VOIP برای شما و کارمندان‌تان امکان برقراری تماس، اشتراک گذاری اسناد، انجام جلسات مجازی و برگزاری کنفرانس های ویدئویی را فراهم می کند. به این ترتیب شما می توانید حتی از راه دور و بدون نیاز به حضور در محل، برای ارسال یک پرونده به یک همکار یا برگزاری جلسات با کارکنان خود اقدام نمائید. با استفاده از این سرویس، شما قادر خواهید بود تا زمان خود را بهتر مدیریت کنید  و بتوانید وقت بیشتری را صرف توسعه کسب و کار خود نمائید.
افزایش انعطاف پذیری
با به کار گیری تکنولوژی ویپ (VOIP)، شما می توانید هم زمان تماس تلفنی برقرار کنید، به ایمیل خود دسترسی پیدا کنید و یا اقدام به ارسال فکس نمائید. به علاوه اگر شما یک حساب کاربری اینترنتی و نیز یک اینترنت پر سرعت در اختیار داشته باشید می توانید در هر جای دنیا از این تکنولوژی استفاده کنید؛ و حتی اگر مجبور شدید که محل کار خود را تغییر دهید می توانید به راحتی سیستم ویپ (VOIP) را هم با خود به هر کجای دنیا ببرید.
امنیت بیشتر
از آنجا که تکنولوژی ویپ (VOIP)، استفاده از سیم ها و کابل ها را حذف کرده است و به جای آن ها برای برقراری ارتباط با کاربران از اینترنت استفاده می کند، امکان بروز خطرات احتمالی، مانند آتش سوزی را به شدت کاهش داده است.
نصب و نگهداری آسان
نصب و راه اندازی ویپ بسیار آسان است و می تواند توسط فردی که دانش تکنولوژیکی اندکی دارد نیز انجام شود. از آنجایی که بخش اعظم راه اندازی این سرویس به صورت نرم افزاری انجام می شود، به روز رسانی و قابلیت نگهداری آن به آسانی انجام می شود.
این تکنولوژی ارزان قیمت تر است
تکنولوژی ویپ (VOIP)، تنها از یک شبکه که توسط یک تامین کننده ارائه شده است برای برقراری ارتباط و اشتراک گذاری داده، استفاده می کند. اگر امکان استفاده از یک اینترنت پر سرعت برای شما فراهم باشد، شما می تواند از سیستم کامپیوتر خودتان به سیستم کامپیوتر دیگران، در هر جای دنیا ارتباط تلفنی برقرار کنید؛ با کمترین هزینه ی ممکن. هزینه ی به روز رسانی آن نیز رایگان است. همچنین از آنجا که این تماس ها از طریق اینترنت انجام می شود، مالیاتی که برای آن پرداخت می شود بسیار کم می باشد.
ویپ (VOIP)
تکنولوژی ویپ (VOIP)، ویژگی های بیشتر و بهتری دارد
بر اساس استاندارد های سیسکو، ویژگی های ارائه شده برای ویپ (VOIP) عبارتند از:
تماس تلفنی از راه دور نامحدود
انتظار تماس
انتقال تماس
پست صوتی
خدمات دیگری که از طریق اینترنت ارائه می شوند ارائه شده است:
تماس تصویری
به اشتراک گذاری فایل های داده، در هنگام برقراری ارتباط
کنفرانس ویدیویی
اطلاع از اینکه طرف دیگر آنلاین یا آفلاین است

منبع : وب سایت تراپی

دیگر مقالات ما را هم دنبال کنید :
برنامه ریزی سانترال با کامپیوتر
سانترال پاناسونیک
ارائه خطوط اینترنتی بدون محدودیت مکان
پانا پیام نرم افزار گزارشات سانترال پاناسونیک
مزایا و معایب استفاده از ویپ
سانترال پاناسونیک KX-NS500
لینک کردن دو دستگاه سانترال پاناسونیک توسط کارت PRI