• امنیت مهمترین قانون زندگی است
  • رزومه ارتباط نماگستر

نصب دوربین‌های مداربسته، بهترین راه برای مقابله با جرایم روزافزون

خانه نصب دوربین‌های مداربسته، بهترین راه برای مقابله با جرایم روزافزون

نصب دوربین‌های مداربسته، بهترین راه برای مقابله با جرایم روزافزون

نصب دوربین‌های مداربسته، بهترین راه برای مقابله با جرایم روزافزون

اکثریت چشمگیری موافق نصب دوربین هستند و در میان موافقان، نزدیک به ۳۰ درصد تأکید کرده‌اند که «صددرصد موافقند>>.می‌تواند ناشی از آسیب دیدن بسیاری از شهروندان از سرقت‌های مختلف و جرایم خرد دیگر باشد.

با بالا گرفتن نرخ‌ها و متلاطم شدن بازار، مدتی است که جرایم خرد رو به افزایش گذاشته، تا جایی که به وضوح می‌شود دید، اجرای طرح رجیستری تلفن همراه که قرار بود یکی از مزایایش مقابله با دزدی باشد هم بی اثر شده است.
به گزارش «تابناک»؛ با افزایش جرایم خرد در سطح جامعه و روزافزون شدن سرقت تلفن همراه، کف‌زنی از عابران و حتی سرنشینان خودروها، خفت‌گیری، کیف‌زنی، مزاحمت نوامیس و دیگر جرایمی که امنیت شهروندان را مخدوش کرده، بار دیگر بحث نصب دوربین‌های مداربسته در معابر داغ شده است.
طرحی که هرچند در بسیاری از کشور‌های جهان به اجرا درآمده و فوایدش بر همگان آشکار گشته، چندان بی آفت و مصون از اشکال هم نیست؛ اشکالاتی که از جمله آنها، رعایت نکردن حقوق شهروندی یا به کارگیری دوربین‌ها برای مواردی غیر از کشف جرایم است.

این موضوع ما را بر آن داشت تا از کاربران «تابناک»، بپرسیم نظرشان در این باره چیست. آیا با نصب دوربین مداربسته در معابر عمومی به منظور مقابله با جرایم موافقند و آن را راهگشا می‌دانند؟ پرسشی که ۲۳۰ پاسخ برای آن دریافت و منتشر شد و حکایت از موافقت پررنگ شرکت کنندگان در بحث با نصب دوربین‌های مداربسته در معابر و خیابان‌ها دارد.
کافی است در نظریات رسیده کمی دقیق شویم تا دریابیم از ۱۹۰ پاسخ دریافتی (۴۰ پاسخ دیگر، پاسخ به نظریات دیگران هستند) اکثریت چشمگیری (حدود ۸۰ درصد) موافق نصب دوربین هستند و در میان موافقان، نزدیک به ۳۰ درصد تأکید کرده‌اند که «صددرصد موافقند». نکته‌ای جالب توجه که می‌تواند ناشی از آسیب دیدن بسیاری از شهروندان از سرقت‌های مختلف و جرایم خرد دیگر باشد.
این در حالی است که تأمل در نظرات رسیده به نکات جالب توجه دیگری نیز منجر می‌شود. از جمله سهم بسیار زیاد نگرانی در خصوص سوءاستفاده از دوربین‌ها در میان مخالفان این ایده که می‌تواند نگران کننده باشد، به ویژه اگر روزی قرار باشد این ایده جامه عمل بپوشد.
نگرانی‌ که چه قرار بر اجرای این ایده و نصب دوربین در معابر و گذرگاه‌ها شود و چه خیر، می‌بایست رفع آن در دستور کار مسئولان قرار گیرد، به ویژه اگر بدانیم این نگرانی به معنای مخالفت با نصب دوربین‌های مداربسته نیست، بلکه از سوءاستفاده از آن‌ها نشأت گرفته است.
به این موارد مهم، برخی نکات کلیدی مطرح در برخی نظریات را هم می‌توان افزود که از جمله آنها، فراهم نبودن زیرساخت‌های لازم برای بهره‌مند شدن از مزایای نصب دوربین‌های مداربسته است؛ این را می‌شود از نظارت برخی کاربران دریافت که تأکید دارند خانه یا مغازه شان مجهز به دوربین‌های مداربسته است، اما پس از سرقت، پلیس به این موضوع توجه نکرده .
به این اشکال کلیدی، هزینه‌های فراوان اجرای این طرح را هم می‌توان افزود که یکی از کاربران با محاسبه سرانگشتی آن، مدعی شده هم اکنون اجرای چنین طرحی برایمان مقدور نیست. محاسباتی که می‌شود با نظر یکی دیگر از مخاطبان، تکمیلش کرده و تأکید کرد این ایده زمانی قابل اجرا خواهد بود که بی نیاز از واردات ابزار‌های این کار شده و بتوانیم از تولیدات داخلی در این خصوص بهره ببریم.
البته در پایان باید گفت ارتباط نماگستر با قیمت نصب دوربین مداربسته پایین و با استفاده از کارشناسان و متخصصین کارامد همیشه سعی داشته با استفاده از تولیدات داخلی و خارجی سیستم حفاظتی مناسب کار و حرفه شما فراهم اورد .
منبع : سایت تابناک