• امنیت مهمترین قانون زندگی است
  • رزومه ارتباط نماگستر

خدمات پسیو شبکه

خانه خدمات پسیو شبکه

خدمات پسیو شبکه

خدمات پسیو شبکه

در این مقاله به شبکه پسیو می پردازیم .منظور از شبکه پسیو یعنی بستر شبکه به صورت افلاین و راه اندازی و نصب وتمامی تجهیزات بابت اینکه بتوانیم اکتیو شبکه را راه اندازی کنیم نیاز می باشد.

What is a Passive Network?

در این مقاله به خدمات پسیو شبکه  می پردازیم .منظور از شبکه پسیو یعنی بستر شبکه به صورت افلاین و راه اندازی و نصب وتمامی تجهیزات بابت اینکه بتوانیم اکتیو شبکه را راه اندازی کنیم نیاز می باشد پسیو شبکه شامل نصب ترانکینگ ، کابل کشی شبکه ، نصب رک شبکه ، پچ کرد شبکه ، هدایت گر ، نصب سوئیچ ، نصب کیستون شبکه و تست نهایی شبکه می باشد .
پسیو شبکه و کیستون شبکه طبق استاندارد شبکهB  می باشد
پسیو شبکه یا ایجاد بستر LAN برای شرکت کوچک و بزرگ که می خواهند فایل ها و نرم افزارهای خود را بین کاربران خود به اشتراک بگذارند الزامی است هر چقدر بستر شبکه یا همان بستر پسیو شبکه استاندارد لازم را داشته باشد و از تجهیزات شبکه مرغوب استفاده شده باشد سرعت تبادل اطلاعات در شبکه بیشتر می باشد وکارهای شرکت توسط  کاربران برای انجام کارهای شرکت راحت و سریع انجام می گیرد  اولین عملکرد شبکه پسیو شبکه که با کابل کشی شبکه و نصب ترانکینگ شروع می شود امروز بیشتر شبکه های LAN به این صورت می باشد که تمامی کابل های شبکه در قسمتی جمع اوری می شود و در ان قسمت یک رک نصب می گردد که می تواند نسبت به بزرگ یا کوچیک بودن بستر پسیو شبکه رک دیواری یا رک ایستاده نصب می شود و تمامی کابل ها داخل رک روی پچ پنل یا پچ  آرایش می گردد . و یکسری دیگر از کابل داخل ترانک روی کیستون شبکه  پانچ می شود که نسبت به نوع کابل شبکه ، CAT6 یا کابل شبکه CAT5می باشد .پسیو شبکه می تواند با ترانک یا داکت انجام گردد پسیو شبکه نسبت هزینه ی که شرکت می خواهد انجام دهد می تواند تجهیزات مرغوب یا غیر مرغوب استفاده شود .
توپولوژی بستر شبکه شامل :
توپولوژی BUS (خطی )
توپولوژی Ring (حلقوی )
توپولوژی star (ستاره ای )
توپولوژی Hebrid (ترکیبی )
توپولوژی mesh ( کوری )
بهترین بستر شبکه توپولوژی ستاره ی میباشد بدلیل اینکه تمامی سیستم ها می تواند در آن واحد با یکدیگر ارتباط داشته باشد و برای هر طبقه و واحد می توانیم در شبکه یک رک و سوئیچ قرار دهیم تا کابلکشی شبکه پسیو کمتر شود و مقرون به صرفه باشد .
در شبکه پسیو دو نوع کابل شبکه معمولا مقرون به صرفه میباشند کابل شبکه cat 5 برای شبکه های کابلی که سرعت 1000mgb با فرکانس 100MHZ و برای کابل شبکه CAT6utp تا سرعت 1000mgb با فرکانس 250MHZ استفاده می گردد .
در بستر شبکه پسیو هنگام کابل کشی داخل ترانک پارتیشن جای گذاری می گردد.که مسیر عبور کابل شبکه با کابل برق جدا شود . هنگام کابل کشی شبکه پسیو باید تاب برداشتن کابل شبکه را به حداقل برسانیم تا در هنگام رد و بدل شدن دیتا افت سرعت نداشته باشیم .
برای تست شبکه پسیو حداالمکان باید از دستگاه تست فلوک استفاده کنیم تا قطعی یا ایراد ارسال دیتا را تشخیص دهد .