• امنیت مهمترین قانون زندگی است
  • رزومه ارتباط نماگستر

پشتیبانی شبکه

خانه پشتیبانی شبکه

پشتیبانی شبکه

پشتیبانی شبکه

ارتباط نماگستر به عنوان پشتیبانی شبکه به خدمات امنیتی توجه کامل دارد ، و گام اول را ارزیابی امنیتی در کمک به یک کاربر در ایمن سازی شبکه اش می دانند. این کار یک قدم عالی برای سازمانی است

پشتیبانی شبکه


چرا به پشتیبانی شبکه نیاز داریم؟

شبکه عبارت است از ارتباط یکپارچه کامپیوترها ، پرینترها ، فکسها ، مودمها ، سرورها و بعضاً تلفنها . و شاید بتوان آن را به نوعی به زنجیره ارتباطی شما با تهیه کنندگان ، شرکا و مشتریها تشبیه نمود . شما می توانید از طریق کابل کشی ( به صورت پنهان در پشت میزها ، زیر کف و یا سقف ) وارتباطات رادیویی ( در جاهایی که کابل کشی ثابت مشکل می باشد ) به این هدف دست یابید . شبکه ، سبب ارتباط تجهیزات IT با یکدیگر ، ارتباط کاری شما با اینترنت و حتی خدماتی چون کنفرانس از راه دور و انتقال سریع فایلهای گرافیکی و ویدئویی می گردد . این خصیصه ، یعنی ارتباط سریع و آسان کامپیوترها ( و دیگر دستگاهها ) با یکدیگر سبب ارائه مزیتی افزونتر می گردد . بنابراین جهت باقی ماندن در محیط تجاری رقابتی امـروز ، نیازمنــد شبکه ای کارآمد می باشیم .
به واسطه ارتباط شبکه ها در مکانهای مختلف از طریق خدمات در دسترس شرکتهای تلفن کاربران به قابلیتهای زیادی دست می یابند که از جمله آنها می توان به : توانایی ارسال E- MAIL، به اشتراک گذاری لینکها به اینترنت و برگزاری کنفرانس ویدئویی بلادرنگ با کاربران دوردست اشاره کرد .

خدمات کلی  پشتیبانی شبکه :

پیکربندی و پشتیبانی شبکه محلی یک سازمان (LAN) ، شبکه گسترده ناحیه جغرافیایی (WAN) و سیستم اینترنت با بخشی از یک سیتم شبکه ی ، رسیدگی به سخت افزار و نرم افزار شبکه ، نظارت بر شبکه و اطمینان از موجودیت شبکه برای همه کاربران شبکه  برای تمام کاربران شبکه ، انجام حفاظت های لازم برای تامین موجودیت شبکه از مهمترین وظایف پشتیبانی شبکه می باشد. از دیگر وظایف پشتیبانی شبکه شامل نظارت بر پشتیبانی شبکه های دیگر و کارشناسان و طراح کلاینت سرور ، هماهنگ کردن و انجام اقدامات امنیتی شبکه

 پشتیبانی شبکه :

·         تشخیص مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری و تعویض قطعات معیوب ارتباط نماگستر به عنوان پشتیبانی شبکه در سراسر ایران ارائه دهنده کلیه قطعات سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز.
·         گرفتن نسخه پشتیبان از داده ها و انجام عملیات بازیابی عملیات .ارتباط نماگستر به عنوان پشتیبانی شبکه شما ارائه دهنده انواع هاردها.
·         برنامه ریزی ، هماهنگ سازی و ارزیابی امنیت شبکه برای محافظت از داده ها و نرم افزار و سخت افزار
ارتباط نماگستر به عنوان پشتیبانی شبکه به خدمات امنیتی توجه کامل دارد ، و گام اول را ارزیابی امنیتی در کمک به یک کاربر در ایمن سازی شبکه اش می دانند. این کار یک قدم عالی برای سازمانی است که نگران میزان امنیت شبکه (اثر بخشی سازمان ) خود می باشد. یک عملکرد که بشدت توصیه می شود . این است که اشحاص خارج از سازمان شما به شکل سالیانه این ارزیابی صادقانه و مطمئن از امنیت را فراهم کرده و از آنجایی که همواره آسیب پذیری های کشف می شود شبکه شما باید برای شخص شدن میزان کارایی مورد بررسی قرار میگیرد .
انواع مختلفی از این ارزیابی ها وجود دارد .
1.       ارزیابی نفوذ و آسیب داخلی
2.       ارزیابی امنیت فیزیکی
3.       ارزیابی نفوذ و آسیب پذیری خارجی
امنیت شبکه و کامپیوتر هر دو جذاب و پیچیده اند. در واقع روش های مورد استفاده برای فراهم کردن سرویس های امنیتی خاص ، در انتظار و غیر منطقی به نظر می رسد. معمولا یک راهکار پیچیده است . و از بیان نیازمندی نمی توان فهمید که نیاز به چنین اقدامات ماهرانه دارد. تنها وقتی که جنبه های مختلف تهدید در نظر گرفته شود آن راهکار های امنیتی ماهرانه منطقی به نظر می رسد.
از دیگر خدمات پشتیبانی شبکه ارتباط نماگستر:
·         طراحی وپیکربندی و آزمایش سخت افزاری ، نرم افزاری شبکه و سیستم نرم افزاری عملکرد کامپیوتر
·         سفارش انجام تغیراتی برای بهبود پیکربندی شبکه و تعین سخت افزاری یا نرم افزاری لازم برای ایجاد تغیرات.
·         رایزنی با کاربران شبکه برای رفع اشکالات موجود
·         نظارت بر عملکرد شبکه برای تشخیص تنظیمات لازم و تعین تغیرات لازم بعدی.
·         مشاوره ، طراحی ، نصب و راه اندازی انواع شبکه های کابلی و وایرلس
·         پیاده سازی دیتاسنتر
·         مشاوره ، طراحی ، نصب و راه اندازی بستر های انتقال صدا (VoIP ) و تصویر(Video Conference)
·         تعمیرات انواع تجهیزات رادیوهای مایکروویو
·         طراحی و پیاده سازی راه حل های کنترل و نظارت تصویری با استفاده از دوربین های تحت شبکه و پیاده سازی بسترهای انتقال صدا ، تصویر و داده ها
·         تعمیرات انواع تجهیزات رادیوهای مایکروویو
·         راه اندازی مرکز مانیتورینگ جهت شبکه رادیویی
ابزار و تکنولوژی به کار رفته پشتیبانی شبکه :
کیت ابزار کامپیوتر ، ابزار سنجش تداخل چند موج با یکدیگر ، ابزار اندازه گیری برق ، نرم افزار مدیریت پیکربندی نرم افزار کنترل شبکه ، نرم افزار کنترل شبکه ،نرم افزار مدیریت امنیت شبکه یا شبکه خصوصی مجازی و نرم افزار محافظت از امنیت فایل ها در مقابل ویروس از جمله ابزار و تکنولوژی به کار رفته در این حرفه است.
منابع :
کتاب طبقه بندی و شرح جامع مشاغل تالیف : ابراهیم ابراهیم بای سلامی
امنیت شبکه گام اول تویسنده : تام توماس ترجمه : علی مختاری
مبانی امنیت شبکه نویسنده : ویلیام استالینگز ترجمه : علی مختاری
ویکی پدیا