• امنیت مهمترین قانون زندگی است
  • رزومه ارتباط نماگستر

انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل

خانه انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل

انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل

انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل

در این مقاله انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل و نحوه ی نصب و راه اندازی و تنظیمات سخت افزاری و نرم افزاری بررسی شده است

بعد از تهیه ی مواردی که در مقاله گذشته راجع امکانات لازم برای انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل بود حال نوبت به توضیحاتی در مورد نحوه ی نصب و تنظیمات می باشد .
تنظیمات دارای دور مرحله می باشد :
سخت افزاری و نرم افزاری
  1. تنظیمات سخت افزاری :
در تنظیمات سخت افزاری شما باید بعد از نصب دوربین مداربسته و اتصال آن به دستگاه دی وی ار ، از طریق کابل شبکه پورت شبکه ی دستگاه دی وی ار را به پورت شبکه مودم خود وصل نمایید .
نکته : حتما از سالم بودن پورت شبکه دستگاه دی وی ار خود مطمئن شوید . باید چراغ چشمک زن ان روشن باشد ( رنگ سبز و زرد )
نکته : حتما ازسالم بودن کابل شبکه خود اطمینان حاصل کنید . روش انجام اینکار با تستر شبکه انجام می شود که در مقالات بعدی به ان پرداخته خواهد شد .
  1. تنظیمات نرم افزاری:
تنظیمات نرم افزاری شامل سه مرحله است :
  • تنظیمات دی وی ار
  • تنظیمات مودم
  • تنظیمات نرم افزار موبایل
قبل از توضیح موارد بالا باید این نکته را در نظر داشت که انتقال تصویر دوربین مداربسته از دو طریق با  IPاستاتیک و یا بدون IP استاتیک انجام میگیرد .در روش بدون IP استاتیک نیازی به خریداری IP VALID از ISP نمی باشد .
ما در اینجا به توضیحات کاملی در مورد انتقال تصویر بدون IP استاتیک و به روش P2P می پردازیم .
  1. تنظیمات دی وی ار :
بعد از وارد کردن یوزر نیم و پسورد دستگاه دی وی ار شما باید از میان گزینه تنظیمات ، گزینه شبکه ( NETWORK) را پیدا کنید .
اصولا این گزینه می توانید از تنظیمات ( Configuration) یا سیستم ( system) انتخاب کنید هر چند بسته به برند و نرم افزارهای ان منوهای دستگاه با هم فرق دارند .
بعد از کلیک بر روی گزینه شبکه ( network ) دی وی ار ، وارد آن شوید و سعی کنید کلیه اطلاعاتی که در انجا نوشته شده است را برای خود ثبت کنید .
شاید کلیه اطلاعات این صفحه بدرد شما نخورد اما مهمترین قسمت ها عبارت است از :
IP ADRESS:
باید حتما اعداد جلوی آن را ثبت نمایید . عموما این اعداد به شکل زیر می باشد :
صرفا جهت اطلاع بدانید : این x  می تواند عددی بین 0 تا 255باشد .از طرفی این فرم نوشتن یعنی اینکه کلاس IP دستگاه شما ، کلاس C  می باشد .
گزینه ی بعدی :
SUBNET MASK: 255.255.255.0
می باشد .
DEFULT GATEWAYE: 192.168.1.x
است . این ادرس IP نشانگر ادرس IP  مودم شما می باشد . دقت داشته باشید که در صورت یکی نبودن این گزینه با ادرس IP مودم شما در ادامه به مشکل بر می خوردید .
در این مرحله شما فعلا تغیری در این صفحه ایجاد نکنید .
نکته : در برخی از برندها در صورتی که شما برای انتقال تصویر روی موبایل از طریق بدون ای پی استاتیک اقدام کرده باشید ، در این صفحه شما بعد از اتصال سخت افزاری کابل شبکه بین مودم و دی وی ار ، یک ID که اصولا به صورت ترکیبی از عدد و حروف است که شما باید حتما ان را یادداشت کنید .
ادامه ی نکات و توضیحات کاملتر  راجع به انتقال تصویر روی موبایل و تنظیمات مودم و تنظیمات نرم افزار موبایل در مقاله ی بعدی که راجع به انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل ( قسمت دوم )  است .مقالات بعدی ما رادنبال کنید .
منبع : کتاب  الکترونیکی انتقال تصویر بر روی موبایل به روشp2p نویسنده رضا شیخ انصاری